Cool World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


----
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Despre H2o!

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 139
Data de inscriere : 21/08/2008

Despre H2o! Empty
MesajSubiect: Despre H2o!   Despre H2o! EmptyJoi Aug 28, 2008 12:20 pm

Arrow Aici avem informatii despre H2o si putem dicuta despre ele! Puteti pune si voi informatii!
Sus In jos
https://crisa.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 139
Data de inscriere : 21/08/2008

Despre H2o! Empty
MesajSubiect: Re: Despre H2o!   Despre H2o! EmptyJoi Aug 28, 2008 12:27 pm

Mie imi place mooolt de Rikki !!!

Personaje :

* Despre H2o! 2pycdoiRikki Chadwick este fata rebelă şi independentă.În primul sezon are 16 ani, iar in al doilea 17. Puterea ei specială este că poate fierbe apa, poate încălzi băuturile reci, poate topi zăpada şi poate inflama totul în jurul ei. Are cele mai periculoase şi cele mai mari puteri dintre sirene. În sezonul 2 îsi descoperă altă putere: poate crea foc. Culorile ei preferate sunt roşu şi negru. Prietenul ei este Zane Bennet. Ea şi-a descoperit puterile astfel:
o Plimbându-se, a fost udată de o stropitoare şi astfel i-a apărut coada.
o La Juicenet Caffe a strâns pumnul şi a încălzit băutura lui Lewis, descoperind puterea ei de a încălzi obiecte.
o Hainele sale erau la uscat. Vrând să le încălzească, şi-a folosit puterea veche, dar hainele au luat foc; astfel a descoperit puterea de a da foc obiectelor.
o De lună plină a fost afectată prin „atingerea caldă“, astfel încâ tot ce atinge ia foc; s-a sărutat cu Zane deshidratându-l pe acesta făcându-l să leşine din aceasta cauză.

*Despre H2o! 6rpw6o Emma Gilbert: fata cea înţeleaptă şi grijulie, mereu de incredere; are un frate, pe nume Elliot; în primul sezon are 16 ani, iar în al doilea 17; are păr blond puterea ei este că poate îngheţa apa, o poate răci şi poate lipi anumite obiecte; poate îngheţa orice obiect din aer ori din apă şi poate crea viscoluri. Culorile ei preferate sunt albastru şi bleu. În primul sezon, prietenul ei este Byron, în al doilea Ash. Iată cum şi-a descoperit ea puterile:
o S-a dus la înot, ca în fiecare dimineaţă, dar, când înota s-a transformat într-o sirenă.
o În casă a îngheţat apa „zburătoare“ dintrun pahar, întinzând palma; astfel şi-a descoperit puterea.
o Văzând că fratele său a lăsat uşa congelatorului deschisa, a vrut să reîngheţe alimentele, dar a îngheţat toată bucătăria; astfel şi-a descoperit a doua putere.

*Despre H2o! 517cih Cleo Sertori este o fată modestă şi adesea cu zâmbetul pe buze; are o soră: Kim; părul ei este şaten.În primul sezon implineste 16 ani, iar în al doilea 17 Puterea ei o face capabilă să controleze apa; o poate face să ia orice formă vrea ea şi o poate mări; poate controla vântul de asemena. Culorile ei preferate sunt roz şi mov.Prietenul ei este Lewis McCartney. Cleo şi-a descoperit puterile astfel:
o Era în cadă, când a realizat că i-a crescut o coadă.
o Şi-a mişcat mâna şi a făcut un hidrant să explodeze în faţa lui Zane, descoperind puterea ei de a controla apa.
o S-a enervat pe sora sa, Kim, şi a vrut să-i stropească faţa cu sucul din pahar, dar a făcut un vânt puternic, descoperind puterea de a controla vântul.
o De lună plină, a fost afectată prin „cântul sirenei“; precum legendele despre sirene, ea îi ademenea pe băieţi cu glasul ei, printr-un cântec hipnotic. L-a sărutat pe Lewis pentru a fi dat afară din casă. După 12 ore a uitat de tot.

H2o - Filmul

* H2O : Doar adaugă apa-Crezi în sirene? ( H2O :Just add water-The Movie)

Este un rezumat al episoadelor: “Schimbarea”,”Petrecerea la piscină”, “Captura zilei”, “Petrecerea fetelor”, “Ceva de “pescuit”" , “Afacerea “Denman”" şi “Legenda devine reală”. Dar are mai multe completări. Tema muzicală principală “Where we belong”-Kate Alexa. În România va apărea pe micile ecrane la sfârşitul lui 2008.
Despre H2o! 2rze0kl
Sus In jos
https://crisa.forumgratuit.ro
Iulia
De-al casei
De-al casei
Iulia


Numarul mesajelor : 78
Varsta : 27
Location : Petrosani
Data de inscriere : 23/08/2008

Despre H2o! Empty
MesajSubiect: Re: Despre H2o!   Despre H2o! EmptySam Aug 30, 2008 3:03 am

Mie imi place de Cleo!Love Phoebe Tonkin!
Sus In jos
http://vanessa-anne-hudgens.forumgratuit.ro
original-shine
Prieten Nou!
Prieten Nou!
original-shine


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 26
Location : Arad
Data de inscriere : 23/08/2008

Despre H2o! Empty
MesajSubiect: Re: Despre H2o!   Despre H2o! EmptyMier Sept 03, 2008 10:11 pm

Mie cel si cel mai mult imi place de Rikki!Este fata rebela din grup,e foarte de treaba desi uneori le minte pe prietenele ei si cateodata este data "disparuta" de prietenele ei.
Sus In jos
http://original-shine.piczo.com
ruxy
Prieten de incredere!
Prieten de incredere!
ruxy


Numarul mesajelor : 206
Varsta : 27
Location : Mioveni/Arges
Data de inscriere : 22/08/2008

Despre H2o! Empty
MesajSubiect: Re: Despre H2o!   Despre H2o! EmptyJoi Sept 04, 2008 6:10 pm

Date despre serial

Serialul este difuzat în România pe Jetix și este dublat în limba română. Este difuzat de asemenea în Marea Britanie, Statele Unite ale Americii ,Noua Zeelandă, Australia, Mexic, Spania, Rusia, Germania, Ungaria , Polonia, și alte țări.

H2O - Adaugă apă este un serial de televiziune australian pentru copii care a fost filmat pe Gold Cost (Coasta de Aur), dar scenele de la școală au fost filmate la colegiul Somerset, din Sydney. A fost difuzat pentru prima dată pe Network Ten în Australia, iar acum se difuzează pe Disney Channal, Nickelodeon UK, Cartoon Network și alte canale în peste 100 de țări. În serial este vorba despre trei adolescente: Cleo, Emma si Rikki care se confruntă cu problemele obișnuite ale adolescenței și cu încă una, ceva mai complicată: sunt sirene și au puteri asupra apei.

Cu toate că serialul fusese plănuit să aibă doar două sezoane, producătorul Jonathan.M.Shiff a confirmat faptul că al treilea sezon va fi realizat în 2008, motivând afirmația cu potențialul pe care îl au acele puteri supranaturale deținute de 3 adolescente obișnuite.

Premii și nominalizări

* Serialul a fost nominalizat in 2007 la Premiile Logice (premiile industriale ale televiziunii Australiene), dar și la Premiile Kids Choice (premii acordate canalului Nickeloden Marea Britanie pentru cel mai bun serial TV (votat de copii).

* În 2007, serialul a câștigat trofeul Jetix Kids Awards România, pentru cel mai îndrăgit serial Jetix.

Pe Jetix

Pe Jetix, în România, episoadele H2O sunt difuzate două câte două. În prezent (2008) s-a ajuns la al doilea sezon. Numărul 4 pe 2008 al revistei Jetix Magazin a fost dedicat acestui serial.
Sus In jos
http://www.ruxandra-teodora.piczo.com
ruxy
Prieten de incredere!
Prieten de incredere!
ruxy


Numarul mesajelor : 206
Varsta : 27
Location : Mioveni/Arges
Data de inscriere : 22/08/2008

Despre H2o! Empty
MesajSubiect: Re: Despre H2o!   Despre H2o! EmptyJoi Sept 04, 2008 6:10 pm

Distribuția

* Cariba Heine - Rikki Chadwick

* Claire Holt - Emma Gilbert

* Phoebe Tonkin - Cleo Sertori

* Brittany Byrnes - Charlotte Watsford

* Angus McLaren - Lewis McCartney

* Burgess Abernethy - Zane Bennett

* Craig Horner - Ash Dove

* Jamie Timony - Nate

* Christine Amor - Domnișoara Chatham

* Cleo Massey - Kim Sertori

* Alan David Lee - Don Sertori

* Deboarah Coulls - Bev Sertori

* Trent Sullivan - Elliot Gilbert

* Jared Robinsen - Neil Gilbert

* Caroline Kennison - Lisa Gilbert

* Andy McPhee - Terry Chadwick

* Tiffany Lamb - Annette Watsford

* Ariu Lang Sio - Wilfred

* Christopher Poree - Byron

* Annabelle Stephenson - Miriam

* Alice Hunter - Tiffany

* Andrea Moor - Doamna Geddes

* Nicole Downes - Dublura Emmei

* Teri Haddy - Tânăra Louise Chatham

* Ashleigh Brewer - Gracie

* Amrita Tarr - Julia

* Matthew Scully - Tânărul Max

* Steven Tandy - Hendrix

* Craig Marriott - Frank

* Scott Mclean - Nate-dublura

* Yasca Sinigaglia - Zane-dublura

* Martin Challis - Humphries

* James Stewart - Băiatul cu fructele

* Tim McDonald - Băiatul cu pâinea

* Tim Amos - Băiatul # 1

* Tom Calder - Băiatul # 2

* Dominic Deutscher - Băiatul # 3

* Ian Greenleaf - Zane-dublura de windsurf

* Chester Whiting - Băiatul din filmul lui Lewis

* Paul Bishop - Mitch

* Jade Paskins - Angela

* Jenna Hudson - Libby

* Liam Pierce - Gardianul

* Scott Mcrae - Polițistul
Sus In jos
http://www.ruxandra-teodora.piczo.com
Anda
Prieten de incredere!
Prieten de incredere!
Anda


Numarul mesajelor : 214
Varsta : 27
Data de inscriere : 22/08/2008

Despre H2o! Empty
MesajSubiect: Re: Despre H2o!   Despre H2o! EmptyMar Sept 09, 2008 7:50 am

mie imi place de emma Dragoste
stiu ca multora nu prea le place de ea, dar mie mi se pare cea mai dragutza Ochisor!
pe locul 2 e rikki, pentru ca e rebela si frumusik, iar pe 3 cleo. rusine
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 139
Data de inscriere : 21/08/2008

Despre H2o! Empty
MesajSubiect: Re: Despre H2o!   Despre H2o! EmptyMar Sept 09, 2008 12:21 pm

mie imi place moolt de rikki ! am facut ieri un forum cu h2o!dar nu va faceti griji nu voi parasi acest forum!
daca cumva vreti sa-l vizitati puteti intra pe www.sirenele-h2o.forumgratuit.ro ! nu are prea multe lucruri pt k e nou , dar promit ca voi adauga!

Ceva important:CHIAR foarte important:
Daca doriti sa va inregistreati pe acest forum cu sirene trebuie sa aveti langa numele vostru si numele sirenei preferate sau a personajului!
De exemplu eu mi-am pus rikki_admin! daly si-a pus cleo_daly etc!
Sus In jos
https://crisa.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Despre H2o! Empty
MesajSubiect: Re: Despre H2o!   Despre H2o! Empty

Sus In jos
 
Despre H2o!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre Vanessa
» Despre tine!
» Despre Copiii de la 402!
» Despre Hilary Duff!
» Despre Avril Lavigne!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cool World :: Filme si desene animate! :: H2o-
Mergi direct la: