Cool World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


----
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 CRBL si-a tatuat creierul pe mana!

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 139
Data de inscriere : 21/08/2008

CRBL si-a tatuat creierul pe mana! Empty
MesajSubiect: CRBL si-a tatuat creierul pe mana!   CRBL si-a tatuat creierul pe mana! EmptyLun Sept 01, 2008 9:01 pm

CRBL este unul dintre cei mai tatuati artisti romani, multe dintre desenele care ii impanzesc corpul avand insa mesaje care te cam pun pe ganduri: “Maine poate fi sfarsitul!” si “Doar cei puternici supravietuiesc!”. Dar, febletea lui este de fapt tatuajul de pe mana, care intruchipeaza creierul solistului aflat sub o coroana regala, garnisita cu zeci de diamante. Cea mai noua fita a personajelor mondene autohtone sunt tatuajele. Daca femeile din showbiz aleg sa se tatueze in zone intime, precum spate, fund, sani si prefera de cele mai multe ori un fluture ori numele persoanei iubite, barbatii sunt adeptii tatuajelor mari, opulente, cum ar fi balauri, capete de morti, etc. Cel mai “desenat” artist autohton este cu siguranta CRBL, pe numele sau real Eduard Andreianu, care are cinci tatuaje. Ultimul dintre ele a fost facut saptamana trecuta si este situat pe picior, unde si-a scris numele trupei care l-a consacrat: Simplu. De asemenea, el are pe ambele maini cate doua tatuaje. Pe bratul drept, nonconformistul actor are desenat un tatuaj imens, iar pe antebrat si-a “scrijelit” in limba engleza mesajul: “Doar cei puternici supravietuiesc!”. Sunt pasionat de tatuaje, vreau ca in timp sa-mi fac asemenea desene pe tot corpul. Cel mai mult imi place tatuajul de pe bratul drept, unde am inscriptionat un creier cu coroana de rege pe cap si multe diamante imprejur. Bineinteles, creierul acela sclipitor este al meu”, a declarat CRBL. Pasionat pana peste cap de muzica, in special de hip-hop, nonconformistul artist si-a tatuat pe mana stanga toate obiectele specifice curentului hip-hop: microfon, adidasi speciali pentru street dance, boxe, chitara, spray pentru vopsit etc. Pe antebrat, solistul si-a scris un mesaj morbid, cum ar fi: “Maine poate fi sfarsitul!”. El spune ca nu are o privire sumbra asupra vietii si ca toate inscriptiile sunt doar de dragul esteticului: “Am mai intalnit persoane care mi-au spus ca tatuajele ar avea un mesaj negativ, dar mie imi plac la nebunie. Pur si simplu asa se poarta. Sunt o persoana plina de viata, vesela. In timp, sper sa-mi fac zeci de tatuaje”, a mai spus artistul.CRBL si-a tatuat creierul pe mana! P440_mare
Sus In jos
https://crisa.forumgratuit.ro
Anda
Prieten de incredere!
Prieten de incredere!
Anda


Numarul mesajelor : 214
Varsta : 27
Data de inscriere : 22/08/2008

CRBL si-a tatuat creierul pe mana! Empty
MesajSubiect: Re: CRBL si-a tatuat creierul pe mana!   CRBL si-a tatuat creierul pe mana! EmptyMar Sept 09, 2008 2:12 pm

very_funny sorry dar arata f ciudat! originala idee, crbl! bv tzie! sad3
Sus In jos
 
CRBL si-a tatuat creierul pe mana!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cool World :: Revista Crisa :: Revista Crisa Nr 2-
Mergi direct la: